Ana Sayfa arrow Hizmetlerimiz arrow Çevre Danışmanlık

Çevre Danışmanlık

 

Çevre danışmanlık ların yaptığı çalışmaların çevreye uygun olması gerekir. Yapacakları çalışmalarının yasal gerekliliklerini belirlenmesi ve izinlerinin alınması gerekir. Yapacakları çalışmaların güncel takibini yapmaları gerekir. Çalışmayı açıklamak amaçlı dosya hazırlamaları gerekir. İtfaiye ve yangın söndürme sistemleri ile ilgili rapor almaları geri dönüşüm lisansı için işlemlerin yapılması gerekir. Hizmet verdiği işyerinin çalışması sırasında öğrendiği ticari sır niteliğindeki bilgileri saklı tutmak zorunludur.

 

Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca karşılıklı olarak birbirinden etkilenmiş oldukları biyolojik etraftır. Yani kısa canlıların varlıklarını etkileye bütün etkenle çevre denir. Çevre geleceğimiz için çok önemlidir.Eğer çevremizi geleceğimiz için kontrol altında tutamazsak bu bizim için ilerde pişman olunacak bir duruma dönüşür. Yaşam ve çevre birbirleri ile alakalı iki önemli terimdir.

 

Çevre danışmanlık; İşyerinde ve bazı büyük fabrikalardaki zararlı maddelerin toprağa, havaya , suya zarar vermesini önlemek için vardır. İşyerlerinin Çevre danışmanlığının hazırladığı kurallara uyması gerekir. Bu atıkların doğaya zarar vermemesi için geri dönüşüm şarttır. Ve iş yerlerinin geri dönüşüm lisansı alması gerekir. Çevre kanunu ile ilgili olan tüm izin ve lisansların alınması gerekir.