Ana Sayfa arrow Kurumsal arrow Hakkımızda

Hakkımızda

 

Hızla gelişmekte olan dünyamızda insanoğlunun ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla birçok iş alanı oluşmakta ve bu nedenden ötürü oluşan iş kazaları ve meslek hastalıkları sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

 

Bu artıştan dolayıdır ki ülkemizde de son yıllarda iş kazalarını önleme ve meslek hastalıklarından korunma konusunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bunun açık bir göstergesi olarak yakın bir zamanda 2012 Haziran ayında 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bu kanun içerisinde yer alan yönetmelikler yürürlülüğe girmiştir.

 

Yine bu kanunun mevzuatından dolayı ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ(OSGB) adı verilen kuruluşlar iş sağılığı ve iş güvenliği konusunda hizmet vermeye başlamışlardır. Sayısı gün geçtikçe artmakta olan OSGB’lerle beraber iş sağlığı ve güvenliği sektöründeki hizmet kalitesi tartışılır bir konuma gelmiştir.

 

Bu doğrultuda DOĞA AKADEMİ EĞİTİM HİZMETLERİ VE ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ çalışanlar için çalışma ortamındaki iş güvenliğini ve çalışanların sağlığını ön planda tutan, verilen hizmetin kalite ve niteliğine önem veren, etik değerlerden ödün vermeyen bir anlayışı benimsemiş OSGB’lerin sistemin önemli bir parçası olacağını ve ülkemizde iş sağlığı ve güvenliğinin gelişmesine katkısı olacağına inanıyoruz.